Osudy vytříděných odpadů

Diplomová práce Osudy vytrídených odpadu se zabývá odvetvím zvaném odpadové hospodárství. Metodou použitou v diplomové práci je analýza odborných textu o dané problematice, právních norem, Koncepce odpadového hospodárství Jihomoravského kraje s durazem na mesto Brno a prehled jednotlivých komodit tr...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Kalendová, Kristýna (Dissertant)
Other Authors: Ulčák, Zbyněk, 1966- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2006.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/14378/fss_m/
Cover Image
Description
Summary:Diplomová práce Osudy vytrídených odpadu se zabývá odvetvím zvaném odpadové hospodárství. Metodou použitou v diplomové práci je analýza odborných textu o dané problematice, právních norem, Koncepce odpadového hospodárství Jihomoravského kraje s durazem na mesto Brno a prehled jednotlivých komodit trídného odpadu, s ohledem na další využití. Na základe této analýzy je zpracován Návrh odpadového hospodárství CV Lužánky. Soucástí Návrhu jsou i konkrétní rady a tipy, jak vzniku odpadu predcházet, nebo na základe získaných informací lze konstatovat, že existující politika na podporu predcházení vzniku odpadu všeobecne a hlavne stanovení cíl pedcházení vzniku odpadu nezaznamenaly ocekávaný úspech. Diplomová práce je predevším zamerena na komunální odpad, obalový odpad, biodegradabilní odpad a odpad nebezpecný.
The thesis The fate of the sort waste is about the branch called Waste management. There is analysis of the professional literature abou this problem, rule of law, the level of the waste management of the South Moravian region, focused in Brno and the survey of individual commodity of the sort waste according to following exploitation. The waste management of suggestion the House of children Luzanky is elaborate in this analysis. Part of the suggestion is concrete advices and tips, how to precede formation of the waste, because under the information I obtained it can be said that existing policies are not successful in promoting waste prevention in general, and in setting waste prevention targes. The main orientation is on home waste, package waste, biodegrade waste and hazardous waste.
Item Description:Vedoucí práce: Zbyněk Ulčák.
Physical Description:71 s. , [23] s. příl.